ŚRODKI TRANSPORTU


 

Transport psa bywa problematyczny, dlatego warto się dowiedzieć jak przygotować się do wspólnego wyjazdu różnymi środkami komunikacji.

Samochód

Ze względu na komfort zwierzęcia oraz własny wielu właścicieli decyduje się na wyjazd własnym samochodem. Pies nie jest wówczas niczym ograniczony. Wystarczy tylko, że auto jest wyposażone w odpowiedni osprzęt zapewniający bezpieczeństwo. Może to być transporter lub specjalne pasy. Jeżeli samochód ma kratkę homologacyjną dodatkowe warunki nie muszą być spełniane.

Autobus oraz bus

Wielu przewoźników nie pozwala na podróżowanie z psami. Wyjątkiem są przedstawiciele ras małych przewożonych w transporterach. Przed skorzystaniem z usług przewoźnika należy dokładnie zapoznać się z obowiązującym regulaminem.

  

Pociąg

PKP nie ma nic przeciwko podróżującemu psu pod warunkiem, że właściciel uiści odpowiednią opłatę, przedłoży aktualną książeczkę zdrowia zwierzęcia oraz zapewni innym podróżującym pełne bezpieczeństwo.

Samolot 

W przypadku podróży samolotem każda linia lotnicza ma inne wymogi względem właścicieli. Pies jednak zawsze podróżować musi w klatce transportowej znajdującej się na wyposażeniu samolotu.

 

© 2017 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead

Please publish modules in offcanvas position.